SEO és a Google Cégem

Google eszközök: nélkülönözhetetlenek a SEO során.
A Google eszközei nélkülönözhetetlenek a SEO során

Google Cégem (Google My Business; Cégprofil) a keresőoptimalizálásban

Egyszerre két inspiráló tényező is arra sarkall, hogy a Google Cégem, másképpen a Cégprofil, vagyis angol nevén a Google My Business eszközzel foglalkozzam.
Egyfelől a MOZ blogon Ben Fisher cikke adja a lökést (Do Businesses Really Use Google My Business Posts? A Case Study) , amely azt vizsgálja, hogy a cégek használják-e az eszköz üzenet lehetőségét és az milyen hatással van a keresőben történő megjelenésre.

A másik az a tény, hogy a mai napon a SUZUKI esztergomi vezetése nem állt szóba a magyar ellenzéki képviselőkkel, nem fogadta őket a gyár területén és a Google keresőben, a SERP-ben nem láttam hozzászólási lehetőséget a gyár Tudáspaneljén. Pedig izzott a haragtól a klaviatúrám.

Véleménynyilvánítás

Kezdjük talán az utóbbival. Láthatjuk, hogy a napi társadalmi-politikai történések azonnal webre kívánkozó vélemény-hullámokat csiholnak.
A cikkek, facebook és tweet üzenetek, a blogbejegyzések mellett a Google Cégem tudáspanelje is csillagok és vélemények elhelyezésére csábít.

Így volt ez például a Gundel esetében Budapesten, vagy Alföldi Róbertnek, „a kultúra városából” történt kitiltása nyomán Pécsett, amikor is minden lehetséges eszközön a „bűnös” cégekre zúdult a „népharag”. (A Gundel esetében az olcsónak gondolt miniszterelnöki menü miatt.)
Őszintén szólva jómagam azt gondoltam, hogy a keresőtábláról és a Maps (Térkép) felületekről ugyanazt a tudáspanelt kapjuk, és ott kinyilváníthatjuk véleményünket.
Tévedtem.

A SUZUKI esetében a hozzászólás és „csillagszórás” lehetősége csak a térképes megközelítés esetén adott!
(Köszönet Horváth Attila online marketing gurunak, hogy online párbeszédünk során a felismeréshez hozzá segített.)
Erre a kettősségre tehát érdemes figyelnünk!

Üzenet az érdeklődőnek

Ben Fisher okos cikke arra hívja föl a figyelmet, hogy a Google Cégem-ből érkező szignálok a nagyon erős meghatározói annak a sorrendnek, ahogy a keresőben a Helyi találatok megjelennek.

Helyi találatok: Pécs. Élen a Bognár Stúdió.
Helyi találatok: Pécs. Élen a Bognár Stúdió.

Egy kis kitérő
Tanulmánya persze amerikai nagyvárosok online marketing, keresőmarketing, SEO gyakorlatából merít, ami azért elgondolkoztatja az embert.
Gondoljunk bele, Chicago egymaga Magyarországnyi lakossal büszkélkedhet.
Más a versenyszituáció, mint Budapesten vagy még inkább egy magyar kisváros utcáin.
Egy-egy olyan iparágban, amelyben a fővárosban „gyilkos konkurenciaharc dúl”, némely vidéki városban azt tapasztaljuk, hogy az ugyanabban az iparágban tevékenykedő messziről kerüli a reklámot, például az online Ads hirdetést, mert így sem győzi a rendeléseket kielégíteni.
Sőt, némely szolgáltatásban lassan már ott tartunk, hogy a megrendelőnek kell hirdetnie, ha szolgáltatót akar keresni.

Mindenesetre minden olyan ipar- vagy szolgáltatási ágban, ahol helyben verseny tapasztalható, érdemes ezeket a Google Cégem szignálokat az üzenetekkel dúsítani.

Az üzenet megoszthatósága
Az üzenetet másutt is népszerűsíthetjük, meg is oszthatjuk.
A linkje: https://goo.gl/posts/d88ja

Az üzenet egy hétig kerül a látogatók szeme elé, utána megalkotni egy újat, vagyis frissíteni érdemes.
A többi szignál

  • a fotók,
  • a cég leírása,
  • a párbeszéd a látogatókkal (vélemények, válasz a kérdésekre)

viszont hosszú távon jelen vannak és növelhetik a cég goodwilljét.

***

Írások, utalások a témában:

Bognár László

Az Első Magyar Keresőoptimalizáló Verseny győztese vagyok. Közel húsz éve dolgozom az online marketing, azon belül is a keresőmarketing területén.
A SEO, a keresőoptimalizálás mellett érdekel a blog műfaja. A közösségi térben a gerillamarketing.blog.hu blogom a leginkább közismert.
Közel két évtizedes múltra tekint vissza az általam szerkesztett Jóljárok Magazin is.

Szólj hozzá!